Beneš na jednokolce urazil celkově 715 schodů a překonal výšku 116,46 metru. Celková překonaná výška v budově, která sama měří 111 metrů, je dána tím, že rekordman vystartoval z druhého suterénu.

Petr Beneš při sévm úspěšném pokusu o rekord.

Petr Beneš při úspěšném pokusu o rekord.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

„Za celou dobu, kdy schody skoky překonával, se pouze dvakrát dotkl. Jednou to bylo zábradlí a podruhé schodu v místech, kde v budově končí klasické betonové schodiště a na poslední nástavbu domu - ocelovou věž vedou schody železné se zcela jiným sklonem i výškou. Tam se také Petr před výstupem zdržel nejdéle. Byly to celé tři minuty, než na tyto zbývající schody našel správný grif a rytmus,“ uvedl komisař agentury rekordů Dobrý den z Pelhřimova Josef Vaněk, který na pokus o rekord dohlížel.

„Výkon samotný není jen záležitostí fyzické přípravy. Je to hodně také o psychice. Člověk se musí maximálně soustředit a pak už to jde. Je to obvykle tak třikrát v týdnu, kdy si tréninkově vyskáču přes tisíc schodů,“ smál se na vrcholu 30letý muž, který nejčastěji trénuje v Praze na nuselském schodišti.

Petr Beneš při svém úspěšném pokusu o rekord.

Petr Beneš při svém úspěšném pokusu o rekord.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

„Můj sen je vyskákat na jednokolce Eiffelovu věž v Paříži. Dostat se však na ni znamená hodně byrokracie a hodně žádostí. Já však věřím tomu, že se mi to jednou podaří,“ doufá rekordman, který nad Brnem rovněž pokřtil nové vydání světové Guinessovy knihy rekordů pro rok 2014.