Jak se zdá, opíjení se a následné vyvolávání problémů není jen lidská výsada. Nicméně právě nezodpovědní lidé zodpovídají za to, že se divočák k alkoholu dostal. Australské úřady stále varují před tím, že by si lidé v kempech měli lépe uschovávat jídlo a pití, protože se v jejich okolí neustále pohybují divoká prasata hledající potravu.

„Když mluvila úklidová hlídka s lidmi, kteří měli v okolí zaparkovaná auta, vyšlo najevo, že jedné rodině divoké prase ukradlo plechovky s pivem, které následně vypilo. Poté prý dostalo hlad a začalo v kempu zkoumat, co by zde bylo k snědku. Roztrhalo velké množství tašek s odpadky a porazilo některé koše,” uvedla policejní hlídka, která zkoumala, co se v kempu událo.

Kance honila kráva kolem auta

„U řeky pak kempovali nějací další lidé a ti spatřili opilého kance, jak běhá kolem jejich vozidla a pronásleduje ho rozzuřená kráva, kterou zřejmě provokoval. Prý to trvalo pořádnou chvíli. Poté se divoké prase rozhodlo před krávou utéct do řeky a doplavalo zhruba do půlky. Ti lidé se pak šli podívat, co se se zvířetem stalo a našli ho spící přímo u řeky pod velkou kládou,” dodala policie.

Policisté uvedli, že tento kanec do oblasti několik dní přicházel na výzvědy, ale po této eskapádě se zatím neukázal. Ačkoli se policisté nejdříve domnívali, že divoké prase ukradlo jen šest plechovek piva, okradený muž je ujistil, že mu oné noci zmizela tři balení po šesti plechovkách.

„Naposledy bylo viděno spící pod stromem. Předpokládáme, že si někde léčí bolavou hlavu,” dodal s úsměvem policista.