Poklidné rybaření na řece Glomma v jižním Norsku se pro June Kristiansenovou a Michaela Waltona proměnilo během několika vteřin v horor. Nejdelší a největší norský tok je málem pohltil poté, co kvůli ostrému kameni vyčnívajícímu ze dna přišli o spodní část motoru. Člun, na kterém nebyla k dispozici vesla, se stal neovladatelným a táhl proud loďku s posádkou směrem k velkému a dravému přehradnímu přepadu.

„Bylo to strašně rychlé. Michael chtěl, abychom skočili do vody a plavali, ale já jsem to považovala za špatný nápad. Vzhledem k tomu, jak silný je tu proud, určitě by se nám nepodařilo doplavat ke břehu,“ popsala dramatickou situaci Kristiansenová.

Pár měl jen několik desítek vteřin na to, aby zavolal policii. Okamžitá záchrana by se nezdařila, kdyby se úplnou náhodou v té oblasti nepohyboval policejní vrtulník. Pilot byl prý na místě do dvou minut a dokázal rychle a duchapřítomně vyhodnotit situaci.

Podařil se mu neuvěřitelný manévr. Tím, že slétl těsně nad loď, způsobil, že vítr vycházející z rotoru plavidlo dotlačil ke břehu. "Přemýšlel jsem o tom, co by se stalo, kdyby policejní vrtulník nebyl poblíž," dodal zachráněný Michael Walton.