Krásně vyvedené černé písmo na bílé polevě vytvořilo dojem bezchybně napsané stránky textu v klasické knize. "Trénoval jsem to nejdřív na obyčejném papíře. Kdybych věděl, že se můj dort dostane do tisku, tak bych si s tím asi vyhrál ještě o něco více," připustil Holmes.

Chris Holmes se v životě určitě neztratí.

Chris Holmes se v životě určitě neztratí.

FOTO: Profimedia.cz

Svůj "dopis" adresoval svému vedení obecně. Sdělil v něm, že poté, co se stal otcem, si uvědomil, jak vzácný je život a jak důležité je dělat něco, co bude činit šťastným nejen jeho, ale i okolí. A co dál? Rozhodl se, že se pokusí rozvinout podnikání s dorty, kterému se už jako "Mr. Cake" (Pan Dortík) věnoval ve volném čase skoro tři roky.

Holmes dorazil do svého zaměstnání v pondělí s obřím obdélníkovým dortem v krabici a s dopisem. Mrkvový dort s pekanovými ořechy, sultánkami a kokosem slavil podle jeho slov u nadřízených i kolegů velký úspěch. "Všichni byli hodně překvapení," připustil Pan Dortík.

Chris Holmes se svým potomkem

Chris Holmes se svým potomkem

FOTO: Profimedia.cz

"Nakonec to vzali velmi dobře. Byl to velký dort, na jeho výrobu jsem použil 18 vajíček. Vyrobil jsem dvě patra, spojil je pomerančovou marmeládou a nakonec jsem vše přelil polevou," uvedl novopečený otec, kterému se nápad na "rezignační dort" honil hlavou asi půl roku.