Jak prohlásil Pistoriův strýc Arnold, u kterého nyní atlet žije, "média jen prahnou po nějaké senzaci" a nic takového se nestalo. Oscar vůbec poprvé od osudné události vyrazil ven s přáteli do restaurace Kitchen Bar na severu Johannesburgu. "A vzhledem k tomu, jakou to vyvolalo reakci veřejnosti, vyrazil si zřejmě i naposled," dodal strýc.

Podle svědků, na které se odvolával list, vypadal Pistorius uvolněně a byl velmi hovorný. Mnoho hostů restaurace bylo údajně v šoku, když zahlédli, jak do místnosti kolem deváté hodiny večer v doprovodu svého přítele a několika bodyguardů přišel. "Pil panáky a flirtoval se ženami. Nevypadal jako někdo, kdo přišel o největší lásku svého života," citoval list nejmenovanou ženu. "Byl tím posledním, koho bych tady čekal," doplnil ji jiný svědek.

V neděli uplynuly dva měsíce od tragédie, při které šestadvacetiletý Pistorius zastřelil na Den svatého Valentýna svou o tři roky starší přítelkyni, modelku Reevu Steenkampovou. Známý atlet policii tvrdil, že si ji spletl s lupičem, podle obžaloby ji ale zabil úmyslně po hádce. Soud ho propustil na kauci a nedávno mu zmírnil i její podmínky. Podle nich může vycestovat do ciziny i pít alkohol. Před pár dny se objevily informace, že se šestinásobný paralympijský vítěz chystá vrátit k tréninku. Před soudem by se měl znovu objevit 4. června.