"Snímek jsem rozhodně nijak neupravovala. Bylo to jen dobré načasování. Pravdou je, že cenění zubů u primátů je známkou agrese, stejně jako hluboké dívání do očí. Proto je lepší při návštěvě zoo se na primáty nesmát a nezírat jim do očí. Sulavéští makaci takto cení zuby navíc ještě během komunikace mezi sebou. Rozlišování tak může být komplikované," uvedla autorka snímku.

"Otevírání úst je u tohoto druhu makaka někdy známkou agrese, jindy součástí přátelské komunikace. Když jsem nás fotila, tak seděla klidně. Nastavila jsem fotoaparát v mobilu na pořízení několika snímků po sobě pro případ, že by se pohnula a některé ze snímků byly rozmazané. Nedívala jsem se na ni, tak jen doufám, že na mě nebyla naštvaná. Ačkoli podle snímku dost možná byla," přiznala ošetřovatelka.

Já nic, já muzikant...

Já nic, já muzikant...

FOTO: repro Twitter

Ottersonová, která běžně cvičí gorily a lachtany, posléze pořídila ještě další snímek, při kterém se na svoji zvířecí kamarádku podívala. Jenže ta se jen rozhlížela po okolí, jako by ještě před chvílí nezírala do objektivu mobilního telefonu s vyceněnými zuby.