Studentce, jejíž jméno nebylo zveřejněno, skončila ve škole hodina a vydala se na cestu domů. K tomu ale potřebovala přejít přes zaplavenou ulici. Ze začátku to vypadalo nadějně, ale zhruba v polovině silnice proud zesílil a dívka se musela zastavit. Navíc se vyhýbala plovoucím předmětům a právě jeden z nich se jí stal osudným.

Při pokusu vyhnout se plovoucímu předmětu neudržela rovnováhu a upadla. Proud jí okamžitě strhl a nesl jí dolů z kopce. Dívka věděla, že už toho moc nezmůže, a tak jen seděla a snažila se udržet v jedné pozici, aby se nezranila.

Proud vody odnesl dívku o několik bloků níže, kde už zeslábl a promočená studentka tak mohla vstoupit na suchou zem. Podle deníku Montreal Gazette se jí ujali zaměstnanci blízkého knihkupectví. Dali jí suché oblečení a přikrývku na zahřátí, dokonce zavolali i záchrannou službu.

Ošetření ale mladá žena nakonec nepotřebovala, během nechtěné jízdy utrpěla jenom její důstojnost. „Bylo jí velmi stydno a nechtěla, aby ji kdokoliv kontaktoval,“ uvedl Lawrence Marzette, asistent vedoucího v knihkupectví, jehož pracovníci studentce pomohli.