Fenka Cleo vypila kapalinu obsahující etylenglykol z náhradních dílů, které ležely na zemi v garáži kamaráda jejích majitelů. První příznaky se projevily už po půl hodině. Cleo sotva stála na nohou, odmítala jíst a měla nepřítomný výraz. Její majitelé neváhali a okamžitě vyrazili k veterináři.

„Je to jenom tříkilový pes, takže k otravě mu stačilo vypít malé množství kapaliny. Majitelé si naštěstí uvědomili rychle, že věci nejsou v pořádku, a ihned k nám přijeli,“ řekl veterinář Scott Hall s tím, že štěněti chybělo pouze několik hodin k selhání ledvin.

Byla to improvizace

Nejlepší cestou k zastavení chemické reakce, kterou etylenglykol způsobuje, je použití etanolu. Ten ovšem nebyl okamžitě k dispozici, a tak musel veterinář improvizovat. Použil proto vodku, kterou měla jeho asistentka v autě.

Veterinář štěně napojil na kapačku, kterou tekla vodka skrz jeho nos až do žaludku. Celkem trvala alkoholová léčba v přepočtu za 40 000 korun tři dny. Teď už se štěněti daří dobře, ale překonávání kocoviny nebylo nic jednoduchého.

„Cleo měla zarudlé oči a byla roztřesená. Byla tak opilá, že toho moc nenachodila. Hodně spala a jedla, ale teď už vypadá spokojeně,“ uvedla v rozhovoru pro Herald Sun majitelka štěněte Stacey Zammitová.