Těžká tyč spadla z pátého poschodí stavby přímo na hlavu 24letého Eduarda Leite. Ačkoli měl pokrývku hlavy, ocelový prut mu seshora prorazil lebku a zčásti vyšel ven přímo mezi jeho očima.

„Řekli mi, že ležel v sanitce s tyčí, která mu koukala z hlavy. Držel si ji a obličej měl pokrytý krví. Díval se prý ale, jako by se nic nestalo. Jakmile dorazil, řekl lékařům, že nic necítí, žádnou bolest, ani nic jiného. Je to neuvěřitelné,“ řekla médiím pacientova žena Lilian Regina da Silva Costa.

Jen o vlásek unikl ochrnutí

Ruy Monteiro, vedoucí neurochirurgie brazilské nemocnice Miguel Couto, televizi Globo TV prozradil, že Leitea od ochrnutí celé levé strany těla a oslepnutí na jedno oko dělily pouhé centimetry.

„Je to velmi neobvyklý úraz, když ocelový prut projede skrz pacientův mozek. Skutečnost, že sem pacient dorazil a byl při smyslech a mluvil, je neuvěřitelná. Poté, co jsme objekt z jeho hlavy vyjmuli, stále zůstává v dobrém stavu. Je při smyslech a pozitivně naladěný, hýbe rukama i nohama a už také jedl. Je to opravdový zázrak,“ uvedl v pátek pro agenturu Reuters ošetřující lékař Luiz Aleandre Essinger.

Přesto podle lékařů v následujících dnech ještě hrozí riziko infekce. Leite, který dokonce nepřišel ani o jedno z očí, tak bude v následujících dnech dostávat antibiotika, aby se různým infekcím předešlo. V nemocnici navíc zůstane ještě minimálně dva týdny.