Více než 100 000 pakoní žíhaných se tuto sobotu kolem jedenácté hodiny místního času připravovalo k překonání řeky Mara. Jakmile se první odvážlivci dostali na druhou stranu, zbytek ohromného stáda je následoval.

Všichni ale neměli takové štěstí a krokodýli nilští si také přišli na své. Na záběrech je vidět, jak se jeden z krokodýlů zmocnil pakoně a uprostřed běžícího stáda se ho snažil stáhnout pod vodu.

Nedlouho poté následovala další dramatická scéna, kdy jiný krokodýl zaútočil na mladého pakoně. Lapené zvíře bojovalo o svůj život, zatímco ze břehu na něj bezmocně hleděl jiný pakůň, pravděpodobně jeho matka.

Pouze malé ztráty

Událost dokonce rozrušila skupinku hrochů, kteří se pohybovali ve vodě opodál. Na pakoně, kteří jim při migracích narušují teritorium, tentokrát ale nezaútočili, ačkoli podobné útoky nejsou neobvyklé.

I přes zachycené dramatické zápasy o život lze tedy považovat sobotní cestu pakoní přes řeku za poměrně úspěšnou. Podle agentury Reuters přišli o život pouze dva jedinci, ostatní po krátké přestávce pokračovali v cestě dál na sever.