Zběsilou jízdu nejzápadnější kanadskou provincií uskutečnil Scott už 6. dubna letošního roku. Prosvištěl několika městy a nestydatě kličkoval mezi auty. Na tachometru motorky měl přitom rychlost až 299 kilometrů v hodině, která ovšem nemusela být podle policie konečná.

O dva dny později se podezřelý videem z kamery připevněné na motorku pochlubil na internetu, kde ho zhlédlo na 850 000 lidí. Ačkoli vystupoval pod falešným jménem Joe Blow, policie už od začátku tušila, o koho pravděpodobně jde. Pouhé domněnky se ale nyní po výpovědi třech klíčových svědků konečně potvrdily, informovala o tom tento pátek televize ABC.

Policie ho ještě nezatkla

Byl vydán soudní příkaz ke Scottově zatčení, podezřelý ale zatím stále běhá na svobodě. Dostal se tak dokonce na seznam nejžádanějších podezřelých, kteří jsou na útěku.

„Snad udělá Scott správnou věc a sám se obrátí na policii,“ uvedl pro CNN seržant Dean Jantzen, který video považuje za naprosto šokující. Pětadvacetiletý Scott, který už má na svém kontě několik dopravních přestupků, podle něj navíc ani není oprávněn řídit motocykl.

Pokud by byl Scott v obvinění z nebezpečného řízení motorky shledán vinným, mohl by si odsedět až pět let ve vězení.