Záznam bezpečnostních kamer ze zastávky Box Hill na předměstí Melbourne ukazuje, jak se na vzdálenějším konci nástupiště z ničeho nic k zemi skácela žena a spadla přímo na koleje. Kolem se okamžitě utvořil hlouček lidí, ze kterých se jako nejodvážnější projevil právě 17letý Miller.

„Podíval jsem se a zjistil, že do příjezdu vlakové soupravy zbývají pouze dvě minuty. Kolem bylo jen pár lidí, jedna žena odběhla pro pomoc a ostatní panikařili. Došlo mi, že někdo tu paní musí dostat pryč z kolejiště,“ uvedl pro regionální deník Manningham Leader student z melbournského předměstí Park Orchards.

Pohotové jednání se vyplatilo

„Popadl jsem ji za rameno a říkal jí, že musíme pryč. Ona ale neřekla vůbec nic, podle mě byla v šoku. Naštěstí byla souprava stále ještě dostatečně daleko, abych ji mohl vytáhnout nahoru. Také jsem zvedl ruku, abych upoutal řidičovu pozornost,“ pokračoval Miller, kterému se nakonec s pomocí přihlížejících podařilo ženu vytáhnout.

„Pak jsem se otočil a viděl, že je vlak asi pět metrů ode mě, téměř ale zastavil,“ dodal student.

Žena byla s poraněním kyčle převezena do nedaleké nemocnice a z Millera se stal hrdina, jehož duchapřítomné jednání by mělo jít příkladem.

„Udělujeme pochvalu Ryanovi za jeho jednání, stejně jako našemu personálu za pomoc v situaci, která se mohla vyvinout opravdu děsivým způsobem,“ uvedla mluvčí dráhy.