Jack Thomas ve středu 23. května kolem půl sedmé ráno zažil v Carmelu okamžiky hrůzy jen kvůli tomu, že se nepřipásal. Poté, co ho náraz vyhodil ze sedačky, ztratil kontrolu nad řízením, projel plotem, křovím a hřištěm až do garáže jednoho z rodinných domů. Naštěstí ale v tu chvíli neměl na palubě žádné pasažéry.

„Ó můj Bože, on nemá pásy, že? Ne,“ nevěřícně reagoval na záznam bezpečnostní kamery v autobuse ředitel dopravního oddělení škol v nedalekém Greenfieldu Bill Redmon.

„Překvapilo mě, jakým způsobem a jak daleko byl ze sedadla odražen. Něco takového je zarážející,“ dodal pro regionální televizi WISH Redmon.

Použití pásů je povinné

Řidiči autobusů mají přitom pásy ze zákona povinné. Thomasův případ by tak měl sloužit jako varování pro všechny, kteří se tímto pravidlem neřídí.

„Zákon o bezpečnostních pásech byl v Indianě zaveden, aby se předešlo zbytečným ztrátám na životech. Při této nehodě bylo velké štěstí, že na palubě autobusu nebyly žádné děti a nikdo navíc nebyl vážně zraněn,“ uvedl v oficiálním prohlášení mluvčí policie státu Indiana.

Thomas byl kvůli tomu, že nepoužil pás, předvolán. Školy v Carmelu navíc vybídly všechny rodiče a studenty, aby upozornili vedení pokaždé, když spatří řidiče bez pásů.