Pražský Black Angel's Bar porotce zaujal nejvíce svou širokou nabídkou koktejlů, netradičním interiérem, ale i zdánlivými drobnostmi, jako je pianista, který každý večer zpříjemňuje hostům posezení nad drinkem.

Bar se stylizuje do amerických třicátých let. A to se vším všudy, včetně koktejlů, které v té době byly „in“. Hosté tak mají možnost ochutnat koktejly Old Fashioned či Sazerac. Čtyřicítka základních koktejlů je stále doplňována o nové kousky. Na stole vám může přistát například drink v baňce plné dýmu z doutníku, ale také třeba v tubě od zubní pasty.

„Recepty jsme hledali ve starých knihách, aby byly co nejvěrnější,“ prozradil šéfbarman Pavel Šíma, který dodal, že barmani jsou oblečeni v dobových kostýmech.

Oceněný bar je otevřený teprve rok a půl.

Oceněný bar je otevřený teprve rok a půl.

FOTO: Black Angel´s Bar

Kladem mladého baru, který otevřel teprve 23. listopadu 2010, je pro některé bezesporu jeho diskrétnost. Není v něm totiž dovoleno pořizovat soukromé snímky či natáčet.

Za slávu baru za hranicemi může zřejmě i to, že má mezi patrony několik světově uznávaných barmanů. Jeho jméno tak po světě šíří například žijící legenda Peter Dorelli, odborník na molekulární mixologii Tony Coligliaro či Dale DeGroff, který je zakladatelem Muzea amerických koktejlů.

Do nejlepší padesátky se dostalo mnoho amerických, britských, francouzských či třeba i australských barů. Český bar se do výběru probojoval jen jeden.