Smith spolu se spolužáky z univerzity v sobotu oslavoval tradiční školní festival na zahradě před studentskými apartmány. Když měl řádně upito, nerozvážně vylezl na střechu a i přesto, že na něj lidé křičeli, ať neskáče, vrhl se střemhlav dolů. Jeho nešťastný pád natočil jeden z přihlížejících na mobilní telefon.

Částí těla sice dopadl do bazénu, nohama se ale silně udeřil o beton. Celý se pak svalil do vody. “Slyšeli jsme silný náraz a pak se skutálel do bazénu,“ řekl k události televizi 9News Jared Roberts, který žije v domě, kde se nešťastná událost stala.

Podle svědků, kteří incidentu přihlíželi, se kolem mladíka rozlila kaluž krve. Přátelé ho prý ošetřovali až do chvíle, dokud nedorazila záchranná služba, která chlapce převezla do nemocnice v Lovelandu. Dnes leží podle Daily Mailu stále na jednotce intenzivní péče.

Mladíkův bratr televizi 9News potvrdil, že Ian utrpěl zlomeniny obou kotníků, pat a několika obratlů ve spodní části zad. Podle záchranářů je ale vůbec zázrak, že mladík těžký pád přežil.