„Byla jsem doma u počítače a uslyšela skřehotat orla. Vykoukla jsem z okna a viděla něco neuvěřitelného. Pro lišky je vcelku běžné, že jsou přátelské a neagresivní, to samé platí konec konců i pro orly. Vidět je ale pohromadě ještě s mými kočkami, to bylo něco. Zkrátka tam všichni vedle sebe jen tak pobývali,“ popsala pro server Huffington Post nedávné prosněžené odpoledne Ausová.

Zvířata na malé verandě dokonce nevylekalo ani to, když 58letá Američanka vyšla ven s kamerou v ruce. Žádné neuteklo, naopak se zdálo, jakoby všichni na kameru pózovali. Ačkoli je těžké tomu uvěřit, video, které Ausová zveřejnila na internetu 25. března, mluví jasně.

Zvířata jsou nedílnou součástí života

Vzhledem k tomu, že Ausová žije na Aleutských ostrovech, kde jsou zvířata nedílnou součástí života, na setkání orlů s jejími dvěma kočkami, které se jmenují Gizmo (Udělátko) a Suitcase (Kufřík), si už zvykla.

Aby ne, v nedaleké oblasti podle ní žije asi 850 orlů a jeden pár se dokonce uhnízdil přímo naproti domu.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Klidné Gizmovo chování vzbudilo v orlovi zvědavost, podle Ausové však ještě nikdy nezaútočil. Zdroj: Youtube.com

„Jeden orlí pár si přisvojil sloup pouličního osvětlení naproti mému domu. Oba pak často přilétají a sedají na zábradlí verandy. Jindy zůstávají na lampě a jen pozorují mé kočky, které za celých osm let, co je mám, nikdy nenapadli,“ dodala Ausová.

A co se týče lišek, v nedalekých kopcích žije jedna pětičlenná rodinka. Jak tedy Američanka s úsměvem poznamenala, „všichni tu v našem městě jaksi koexistujeme."