Sláva, kterou jí ale její rekordní „výška“ přinesla, možná brzy pohasne. Na paty jí totiž šlape teprve 17letá Jyoti Amgeová, která měří pouhých 60,96 centimetru. Pokud si svou výšku udrží i v době, kdy oslaví své 18. narozeniny, pak poputuje titul k ní.

Veškerá pozornost však zatím patří právě Jordanové, která po narození vážila pouhých 794 gramů a měřila 31,75 centimetru. Ačkoli je ve svých 22 letech menší než její tříletá neteř, snaží se ke svému neobvyklému vzezření přistupovat s nadhledem. Za možnost, že se mohla objevit v letošní knize rekordů, je velmi vděčná. Může totiž touto cestou ukázat lidem, že by se měli přijímat takoví, jací jsou.

„Věřím, že by každý měl věřit sám v sebe,“ řekla internetovému deníku The Huffington post Jordanová.

Jordanová se pyšní hned dvěma rekordy

K titulu nejmenší ženy světa si však Jordanová vysloužila v Guinessově knize rekordů ještě další zápis. Se svým 20letým bratrem Bradem jsou totiž označeni za nejmenší sourozence na světě.

Na rozdíl od jejich zdravé sestry Brendi, které se narodila i zdravá dcera, oba trpí málo prozkoumanou genetickou poruchou. Ani jednomu z nich však tato zdravotní překážka nebrání v naplňujícím a aktivním životě. Bridgette například ráda tancuje a dělá roztleskávačku, zatímco Brad se věnuje karate, basketbalu a gymnastice.