"Zločin platí mé účty," zní status, který vložil na sociální síť Facebook 23letý zločinec Jesse Hippolite, aniž by domyslel možné následky. Tento status zveřejnil krátce po úspěšném přepadení banky a jméno si v profilu změnil na Willie Sutton Jr., což je jméno jednoho z nejznámějších amerických bankovních lupičů.

Na francozské šampaňské si nevydělával poctivou prací.

Na francouzské šampaňské si nevydělával poctivou prací.

FOTO: fotobanka Profimedia

Hippolite byl přitom FBI podezřelý jen okrajově. V několika zločinech figuroval automobil s SPZ jeho dobrého kamaráda. Agent Bradford Rice se rozhodl zkontrolovat jeho stránku na Facebooku a zjistil, že na fotografiích pózuje s penězi a drahým šampaňským.

Vyzýval k loupení

Hippolite byl vskutku trestuhodně neopatrný. Vyšetřovatel se nestačil divit, když objevil například status: "Co kdybychom už všichni byli znechucení z té recese a vběhli do každé ******* banky a vzali si odtamtud peníze, které nám patří?"

Jesse Hippolite neváhal a fotky s lupem si umísťoval na sociální síť.

Jesse Hippolite neváhal a fotky s lupem si umísťoval na sociální síť.

FOTO: fotobanka Profimedia

Pouze 47 minut před loupeží, která se odehrála 1. července, Hippolite na Facebook napsal: "Musím získat ty $$$$$, kámo!". Zásahová jednotka už pak šla do jeho domu víceméně úplně na jisto. Podle všeho stál za vyloupením tří bank a dalších zhruba 16 míst.