Pouliční uklízeči museli z chodníků zametat písek, který obvykle zdobí pláže Copacabany, a pobřežní hlídka musela zdvojnásobit dohled nad surfaři, kteří se bez uvážení vrhli do velkých vln. Všichni ostatní se raději dívali na rozbouřené moře z úctyhodné vzdálenosti.

Turisté, kteří toužili spíše po slunných dnech, si působivé vlny z terasy s výhledem na pláž Ipanema se zájmem fotili. Například obchodník Rui Silveira, který se vydal do Ria de Janeira na výlet, popsal moře jako děsivé, ale krásné na pohled.

„Je to nádherné a strašidelné zároveň. Je to přírodní fenomén,“ řekl agentuře Reuters Silveira zatímco si rozbouřené moře fotil.

Surfování ve zdejších vlnách je hazard se životem

Ne všichni milovníci sportu na prknech se však bezhlavě vydali do vln. Někteří, jako například Andre Sanchez a jeho přátelé, ze strachu o život raději vyrazili domů. „Vlny jsou dnes obzvlášť velké. Písečná část pláže tu dokonce zmizela pod vodou. Surfovat tady je sebevražedné,“ řekl mladý surfař.

Podle předpovědí by počasí mělo do konce následujícího víkendu setrvat chladné a deštivé, poté by měly vlny postupně opadat. Do té doby však na plážích zůstanou výstražné cedule s nápisy, že vstup do vody je riskantní, uvedla agentura Reuters.