Když bylo chlapci sedm měsíců, diagnostikovali mu lékaři velký cévní tumor. Ten způsobil deformaci jazyka, který od té doby rostl a chlapci nikdo nedokázal pomoci. Hlavním problémem byl nedostatek finančních prostředků, které byly k odstranění nádoru nutné. [celá zpráva]

Teď se malý Wen-wu Ja konečně dostal do péče lékařů univerzitní nemocnice Čuang-chang v provincii Kuang-si na jihu Číny a začíná se naplno léčit.

"Jeho zdeformovaný jazyk srostl s nervy, svaly a žilami v obličeji,“ říká jeho nový ošetřující lékař Čchiou-chua Liou. “Budeme aplikovat metodu radioterapie. Tím bychom měli posílit zasažené buňky. Tím navíc přerušíme i tok krve v zasažených žilách a doufám, že pak problém budeme moci konečně vyřešit.“

I když je chlapec velmi šikovný a vyniká ve škole, musel se celý život kvůli svému abnormálně velkému jazyku vyrovnávat s nepříjemnými pohledy okolí a urážlivými přezdívkami. Jeho největším snem bylo být naprosto normální a nevyčnívat.

Video

Expirované video

Takhle žil chlapec ještě před tím, než mu svitla naděje na úspěšnou léčbu. Zdroj: Reuters

Rodiče už za léčbu svého syna utratili veškeré úspory. V roce 2008 jim svitla naděje, když se doslechli o jednom úspěšně léčeném případu cévního tumoru na specializované klinice ve městě Čchung-čching na jihozápadě Číny. Výdaje na dlouhodobou léčbu však byly tehdy pro rodinu tak vysoké, že si to nakonec nemohli dovolit.

"Mami a tati, děkuji vám oběma. Utratili jste za mě všechny své peníze. Slibuji, že budu tvrdě studovat a spolupracovat s lékaři," řekl chlapec agentuře Reuters.