V délce pohlavního aktu jsou podle něj s 20 minutami nejvýkonnější – evropský průměr činí 12 minut. Ještě před několika lety přitom byli Poláci v této „disciplíně“ na samém chvostu tabulky.

Výzkum ovšem nesrovnává s přímými sousedy, přičemž české údaje ukazují na velmi pěkné místo v žebříčku: „Délka soulože činí u nás v průměru 30 minut, Češi se milují v průměru dvakrát týdně,“ řekl na dotaz Práva profesor Petr Weiss ze Sexuologického ústavu 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, který se společností STEM/MARK provedl příslušný výzkum mezi 805 muži a 800 ženami ve věku od 35 do 65 let.

Češi nad průměrem

Více než 60 procent Poláků se nyní podle průzkumu miluje přinejmenším jednou týdně, zatímco v případě Italů tak činí 52, Britů 43, Němců 25 procent a Slováků pouze 20 procent. Poláci se milují za rok 143krát, světový průměr je 103krát. Z informací Weisse tedy vyplývá, že Češi jsou se 106 souložemi ročně lehce nad světovým průměrem.

Z českého průzkumu rovněž vyplynulo, že pro život a spokojenost v manželských vztazích je nejdůležitější psychická pohoda a otevřená komunikace mezi partnery.

Ukázalo se, že 74 procent žen nejvíce vzrušuje mazlení, zatímco muži dávají přednost zrakovým vjemům (36 procent). Nejčastější výmluvou u obou pohlaví je únava (53), ženy se více vymlouvají na bolest hlavy (30), muži na mnoho práce (41 procent).

Polský průzkum přitom uvádí, že značnou zásluhu na vylepšených polských parametrech mají tamní ženy, které jsou nyní v otázkách kolem sexu podstatně nekonvenčnější a odvážnější, než byly v minulosti.