„Žádný senior by se nehněval, kdyby bolesti bylo méně,“ myslí si Tereza Kostková, která je přesvědčena o tom, že podzim života se dá prožít s úsměvem na tváři.

„Smích opravdu pomáhá. O ozdravných účincích upřímného smíchu nepochybuje snad už ani věda,“ tvrdí herečka, která se proslavila v seriálech Pojišťovna štěstí a Ordinace v růžové zahradě. Diváci ji také znají coby moderátorku taneční soutěže StarDance.

Petr Kostka svou dceru podporuje i při akcích Nadace Veselý senior.

Petr Kostka svou dceru podporuje i při akcích Nadace Veselý senior.

FOTO: Michaela Feuereislová

Má rodinu, syna, spokojené manželství. Asi i proto o vlastním stáří ještě tak intenzivně nepřemýšlí. „Co budu dělat za padesát let? Nevím. Jestli budu krmit v parku ptáčky, studovat univerzitu třetího věku nebo poletím balónem kolem světa, všechno z toho je dobré,“ myslí si.

A čeho se nejvíce bojí? „V tomto ohledu bych byla ráda ušetřena odkázanosti na druhé.“

Bude Toníček hercem, nebo režisérem? Zatím se pasuje na ředitele jeslí.

Bude Toníček hercem, nebo režisérem? Zatím se pasuje na ředitele jeslí.

FOTO: Michaela Feuereislová

Podle ní se rapidně zhoršilo chování mladých vůči seniorům. „Náš rádoby kapitalismus a jistá oprávněná nespokojenost občanů možná dovedla obecně chování naší společnosti k větší lhostejnosti, sobeckosti i nevraživosti. To se projevuje mimo jiné i na chování mladších k seniorům. Často je tomu ale i naopak, abychom byli spravedliví. K takové malé osobní slušnosti může každý sám sebe vést bez ohledu na věk i režim,“ myslí si Tereza.

Režisér Petr Kracík je už tři roky jejím manželem.

Režisér Petr Kracík je už čtyři roky jejím manželem.

FOTO: Michaela Feuereislová

Ta se zcela vymanila ze škatulky „Dítě slavných rodičů“. Jak se jí to podařilo? „Je to jednoduchý recept. Dva žabí ocásky do mléka, tři kmíny, jedna hrst heřmánku trhaného o půlnoci, panák rumu, promíchat, netřepat a vypít na ex!“ vtipkuje na závěr Tereza Kostková, která byla jednou z hlavních tváří nedávno skončeného veletrhu For Senior.