Stephens se pustil do hlasité výměny názorů se psem, který seděl v policejním autě. Policisté tvrdí, že mladík se zdál být "silně pod vlivem".

Seržant Bradley Walker ve svém hlášení o incidentu napsal, že během vyšetřování nehody poblíž hospody brzy ráno v neděli uslyšel, jak Timber v policejním voze štěká o sto šest.

"Timber se zachoval zcela v souladu se svým výcvikem a začal štěkat," napsal policista. Dodal také, že se snažil se Stephensem promluvit. Ten však na jeho slova nereagoval a výzvy, aby přestal, ignoroval.

Po převozu na policejní stanici se podle údajů listu Metro mladý opilec od strážců zákona dozvěděl, že "záměrná provokace má za následek, že se pes začne chovat agresivně, což by mohlo vyústit v jeho - tedy psovo - zranění". Stephens byl propuštěn do péče zaměstnance baru, který slíbil, že ho odveze domů.

U soudu si obvinění z provokace psa vyslechne 21. dubna.

Téměř před rokem Novinky informovaly o podobném případu Australana Raye Graham, který se naučil štěkat poté, co jej otravoval štěkot psů v jeho sousedství. Od jisté doby proto na psy štěká stejně zuřivě, jako oni na něj. Video se tehdy stalo hitem internetu a dokonce i řady parodií.

Video

Štěkající muž se stal hitem internetu