Rej masek, divoký rytmus a tóny samby si manželé užívali s kolegyní z divadla herečkou Alenou Šréblovou a jejím partnerem.

Matonoha s Benešovou spolu mají syna Štěpána a před několika lety si vzali do pěstounské péče holčičku Sáru. Kvůli pracovnímu zaneprázdnění a rodičovským povinnostem jim na zábavu málokdy zbude čas. O to více si ale volný večer umí užít.

„Od dob dětských táborů jsem si ke karnevalu našel pozitivní vztah a zatím mi to vydrželo. Mám takovou pohotovostní masku. Když je nejhůř, všude se to vleze," směje se Tomáš Matonoha. "Funguje to vždycky," dodává s úsměvem a nasazuje si červený klaunský nos.

„Já si pamatuju, že moje první maska byla taková veliká muchomůrka. Měla jsem bílý punčošky, bílý tričko a velkou krepovou hlavu,“ vzpomíná na jeden z karnevalů herečka Lucie Benešová.

„Mrzí mě, že i když jsem byla dvakrát v Benátkách, karneval jsem nikdy nestihla. Já si myslím, že to bude velký zážitek,“ dodala na karnevalu v restauraci La casa Argentina.

Na rozdíl od jiných celebrit má na masku svéráznější názor Michael Foret. „Já když se třeba, nedej bože, opiju, tak potom mám takovou zvláštní masku. Spadne mi jedno oko, dodal se smíchem Foret.