Do zrzava zbarvený Donald chtěl přeběhnout vozovku v Newcastle-under-Lyme ve Staffordshire v Británii, kde jej běžně jeho panička pouští, aby se vyvenčil, když jej v domnění, že šlo o lišku, srazil řidič se svou Hondou Civic.

Muž pokračoval dál v jízdě, jelikož si nevšiml těla zvířete, do kterého narazil. To ani nemohl, jelikož Donald se po nárazu doslova přilepil k masce vozidla zepředu pod kapotou. Řidič poté jel ještě půl hodiny rychlostí zhruba sto kilometrů za hodinu.

Jack Russell teriér Donald se svou paničkou Ann Armettovou.

Pes Donald se svou paničkou Ann Armettovou.

FOTO: fotobanka Profimedia

Když muž, který si přál nezveřejňovat své jméno, dorazil domů, uslyšel podivný štěkot. Na přední masce svého automobilu pak uviděl psa. Okamžitě zavolal hasiče, kteří ihned dorazili místo. Na záchranu psíka přitom museli vybrat vybavení, které běžně používají k vyprošťování osob uvízlých při dopravních nehodách ve vozidlech.

Donald i přes svůj věk 14 let přežil téměř cestu smrti.

Donald i přes svůj věk 14 let přežil téměř "cestu smrti".

FOTO: fotobanka Profimedia

Po kontrole veterináře byli však všichni zúčastnění v šoku, jelikož postarší pejsek utrpěl jen několik škrábanců. „Je neuvěřitelné, že nebyl nijak víc zraněný, už i žere a pije úplně normálně,“ uvedla šťastná majitelka psa Ann Armettová.