Známé zábavní místo Thorpe Park mělo být během roku 2011 rozšířeno o novou atrakci Storm Surge, která je jakousi adrenalinovou vodní klouzačkou. Místo už bylo vybrané, atrakce postavená, jenže...

Stavební dělníci si od začátku konstrukce stěžovali na to, že se objekty samy pohybovaly a oni navíc stále cítili podivný chlad. Nakonec se vedení parku rozhodlo povolat skupinu specializovanou na detekci paranormálních jevů, aby místo prověřila.

A ta zjistila, že vodní atrakce je stavěna přes tzv. Cestu mnichů. Informace o této stezce se přitom datují přesně do roku 666 našeho letopočtu. Cesta vedla nedaleko místního opatství a kostela, a podle legend se na ní přihodilo mnoho tragédií. Psychotronici také tvrdí, že stavba atrakce mohla narušit přilehlé pohřebiště, a tak spustit sérii zvláštních ukazů.

Podivné rozmazané fotografie

"Když začali zaměstnanci šílet, rozhodli jsme se zavolat experta na paranormální jevy, aby se podíval, zda je vše v pořádku," řekl Mike Vallis ze zábavního parku.

"Vyšetřování našeho týmu dospělo k výjimečným výsledkům. Podivné úkazy, zvláštní rozmazané objekty na fotografiích a extrémní reakce desky ouija právě na místě, kde měla být atrakce postavena," uvedl Jim Arnold z týmu Southwest London Paranormal.