Kotek měl před několika lety románek s nadějnou herečkou Terezou Voříškovou, i na premiéru 3D filmu Na vlásku, kde namluvil hlavní mužskou postavu, banditu Flynna, dorazil s půvabným ženským doprovodem. Přesto však tvrdí, že na lásku teď není čas.

„V mém soukromí není nic, o co bych se chtěl podělit. Přítelkyni nemám. Pracuju tak, že nestíhám. Dokonce jsem musel přerušit školu, kterou jsem nezvládal skloubit s časovým harmonogramem,“ říká Vojta.

Ten zrovna nejásal, když zjistil, že na něj po Vojtovi Dykovi, který na poslední chvíli musel odříct, připadlo dabování v novém animovaném filmu. Je totiž také režisérem českého znění.

„Nebyl jsem z toho příliš šťastný. Dost mě to zdrželo, když jsem seděl na dvou židlích. Po nocích jsem se předabovával, protože jsem se sebou nebyl spokojený. Nešlo to ale jinak. Supervize studia Disney v Polsku mi už nikoho jiného po Vojtovi Dykovi neodsouhlasila,“ vysvětluje Kotek.

Ježibabu Gothel si ve snímku střihla zpěvačka Helena Vondráčková. „Žena, která Gothel zpívá v originále, ji nazpívala tak, že to z našich zpěvaček mohla zvládnout jedině Helenka Vondráčková. Byl jsem nadšený, že kromě toho dokázala roli zahrát, takže jsem nemusel mít rozdílné hlasy na zpěv a mluvené slovo,“ raduje se Vojtěch Kotek.

Ač to mnozí neví, Kotek má s dabingem bohatou zkušenost. Diváci si jeho hlas ztotožňují například s Harry Potterem ze zatím sedmidílné úspěšné čarodějnické ságy. Letos se s brýlatým kouzelníkem definitivně rozloučí. „Náskok před diváky ale nemám, zatím jsem ve studiu nebyl,“ tvrdí o filmu, který má premiéru 14. července.

Nedávno Nova přerušila výrobu pořadu Stahovák, který Kotek uváděl s dlouholetým hereckým parťákem Jiřím Mádlem. Zda dočasně, nebo napořád, prý ještě není jasné. „Situace se stále řeší a zatím nevím, jak se k tomu ve výsledku postavím. Zatím se zdržím hlasování,“ usmívá se a naznačuje, že může dojít k odmítnutí projektu také z jeho strany.

I přesto má práce nad hlavu. „Zkouším v Národním divadle, coby herec budu točit další film, o kterém nesmím ještě mluvit, a připravuji třetí ročník svého filmového festivalu. Je toho moc,“ uzavírá Vojtěch Kotek.