Soud přinutil manžela Heleny Vondráčkové Martina Michala, aby se vám veřejně v novinách omluvil za to, že vás přirovnal k trabantu. Omluva však vyšla v rubrice Zvířata. Co vy na to?

Pro mě je důležité, že jsem celou tu čtyřletou soudní anabázi vyhrála, že se mi ten člověk musel omluvit. To, že zvolil zrovna tohle místo, je už jiná věc.

Minulý týden jste Novinkám řekla, že umístění inzerátu svědčí o pokřiveném charakteru pana Michala i jeho „neúspěšně (myšleno smutně) stárnoucí manželky“. Martin Michal se poté nechal slyšet, že jste si zadělala na další problémy. Nebojíte se dalších soudů?

Nevím, možná mě zažaluje. Myslím, že to přesně vystihlo můj názor. Mnoho lidí si myslí, že Helena Vondráčková za nic nemůže, že jde o činy jejího muže, ale bez její podpory by se nic z toho, co se kolem obou těch lidí děje, nestalo.

Vypadáte stále opravdu krásně. Jde o genetiku nebo práci kosmetiček?

Musím se přiznat, že s kosmetickými salóny nebo třeba plastickými chirurgy nemám vůbec žádné zkušenosti. Žádný botox, žádné vyhlazování, nic. Na zjev je ale dnes zaměřena možná až příliš velká pozornost. Mně byl můj zjev mnohokrát vytýkán. V určitých lidech to vzbuzuje podezření. Ovšem opravdu jsem žádný zákrok zatím nepodstoupila.

Až přijde doba, kdy by vám skalpel mohl zvednout sebevědomí, půjdete do toho?

Zatím nevím, ale od jistého věku by žena mohla – ne že by měla povinně – péči o sebe věnovat více času.

Máte přítele?

Momentálně ne. Mám kolem sebe přátele, rozhodně citově nestrádám, ale že by se rýsoval nějaký vážný vztah, to ne.

Čím to je? Nebojí se vás muži?

Údajně to tak je. Ale nepátrám po tom, nezabývám se tím. Věřím v osud. Má-li mě potkat vztah, který má do budoucna smysl, potká mě. S Kačenkou jsme samy docela dlouho a zvládáme to.

Spekulovalo se o tom, že jste se vrátila k panu Kovarčíkovi. Udržujete s ním stále kontakt?

O tom pánovi se už nechci nikdy bavit. Nemáme spolu nic společného, dlouho jsem ho neviděla a už nikdy ho vidět nechci.

Na co jste v životě nejvíc hrdá?

Na to, že mám dceru. Protože jsem sama jedináček, toužila jsem vždy po velké rodině. To se mi zatím nepodařilo. Opravdu netuším, jestli ještě stihnu mít další miminko.

Nepřemýšlela jste někdy o adopci?

Myslím si, že k tomu, aby k nám do rodiny jakoukoli cestou přibylo děťátko, je potřeba, aby rodina fungovala po všech stránkách. Je to ale diskutabilní, zvlášť když vidím, jak se lidem v mém okolí rozpadají partnerství.

Nežárlila by vaše dcera na případného bratříčka či sestřičku?

Určitě by k tomu nedošlo. Moc by si totiž sourozence přála.

Jak vůbec vycházíte s jejím tatínkem?

O tom se nechci bavit. Jeho vztahy s Kačenkou jsou, řekněme, korektní.


Pomáhá vám někdo v domácnosti?

Ano, bez toho bych to nezvládla. Když jsem v práci, musím mít někoho doma, kdo se postará o Kačenku. Již sedmým rokem, tedy od doby, kdy jsem se rozvedla a přestěhovala, nám pomáhá paní, kterou mi doporučili přátelé.

Máte s ní podepsanou smlouvu o mlčenlivosti, jak je u celebrit zvykem?

Kdyby šlo o někoho úplně cizího přes agenturu, asi bych o tom přemýšlela, ale tato paní byla na doporučení a máme spolu dobrý vztah. Mnoho známých tváří má z lidí, které pouští do svého soukromí a kteří hlídají jejich děti, obavu. Naštěstí to mě netrápí, mám spolehlivou pomoc.

Jak vůbec odpočíváte?

Relaxuju doma se svou rodinou. S dcerou a s našimi pejsky. Když mám tedy chvíli čas. U vaření, u úklidu… (směje se) Teď je zima, když je ale hezky, relaxuji moc ráda v přírodě. To mě nabíjí.

Co vás v nejbližší době čeká za zajímavou práci?

Momentálně zkouším roli Žofie v Katu Mydláři, hned poté začínají zkoušky v Divadle Bez Zábradlí. Půjde o zajímavý projekt, ve kterém budu hrát Marilyn Monroe. Jste první, komu to říkám, tak doufám, že neprozrazuju něco, co je ještě tajné. A na jaře mě čeká natáčení filmu Czech Made Woman režiséra Tomáše Řehořka. Jde o volné pokračování filmu Czech Made Man, který je nyní už ve střižně a vypráví příběh muže, který zažil po revoluci bohatství, vzlety i pády. Diváci se mají na co těšit.