"Chtěla jsem vytvořit dílo, které ukáže světu jinou interpretaci vzpomínek na tragické dějiny," uvedla Kormanová, jejíž klip se rychlostí blesku rozšířil po celém internetu.

Umělkyně z Melbourne natočila tři své děti a vlastního 89letého otce, který přežil Osvětim. Mladí lidé tancují se svým dědou před vstupní branou do tábora s nápisem Arbeit Macht Frei (Práce osvobozuje). Tancují však i v bývalých koncentračních táborech v Dachau a Terezíně.

Dehonestace obětí

V jedné části klipu má na sobě otec Kormanové tričko s nápisem Survivor (přeživší osoba).

Video vyvolalo velmi kontroverzní názory nejen mezi židy v Austrálii, ale i v Izraeli. Autorka byla obviněna ze zneuctění památky lidí, kteří zahynuli v koncentračních táborech. Kormanová však svůj nápad brání tím, že klip má poukázat na rostoucí vlnu nenávisti vůči židům.

Neonacisté kontrují

Video na svých stránkách převzalo i několik neonacistických organizací s doprovodnými komentáři, mezi kterými nechybí ani tento: "Podívejte se, jak se židé zase rozpínají. Ještě jsme s nimi neskončili, postaráme se o to v budoucnu."

Matka Kormanové, která také jako zázrakem Osvětim přežila, odmítla s manželem, dcerou a vnuky do Polska odcestovat. Její vzpomínky na koncentrační tábor jsou podle deníku Gazeta Wyborcza stále příliš bolestivé.