V žalobě stojí, že vedení propustilo zaměstnankyni banky poté, co jí bylo řečeno, že její výběr oblečení příliš rozptyluje ostatní pracovníky v kanceláři, především muže.

„Nemohla jsem uvěřit tomu, co jsem slyšela. Řekla jsem, že si snad musí dělat legraci. Příliš jsem je rozptylovala? A koho? Myslím, že moji klienti s tím neměli problém,“ uvedla čerstvě propuštěná bankéřka.

Lorenzanová je původem z karibského Portorika, kde si podle jejích slov na vzhledu nechává záležet většina žen. Upřednostňují prý ženskost a eleganci a ona se nechce halit do neslušivých modelů.

„Jsem zvyklá, že jsou u nás ženy vkusně oblečené, hezky nalíčené a s upravenými nehty i v supermarketech. V bance jsem na sobě mohla nosit klidně pytel a stejně by to bylo špatně. Když to nebyla nevhodná košile, pro změnu kalhoty byly moc úzké. Každý den by si na mě něco našli,“ dodala Lorenzanová na adresu svých nadřízených.

Seznam zakázaného oblečení

Banka dokonce vypsala exotické krásce i seznam oblečení, které by měla přestat nosit. Objevily se v něm mimo jiné úzké sukně, vypasovaná saka nebo roláky.

V prohlášení banky stojí, že se budou rázně bránit, obvinění své bývalé pracovnice odmítají. Údajně však respektují soukromí všech svých zaměstnanců, a proto se ke sporu nehodlají dále vyjadřovat.