"Byla jsem na plánované operaci krční páteře, která dopadla výborně. Operoval mě věhlasný lékař Pavel Douša.  Brali mi štěp z pánve a části obratlů štěpem a titanovou svorkou nahrazovali," prozradila zpěvačka. Po plánovaném týdnu ale vinohradskou nemocnici neopustila. Tři dny po operaci nastaly vážné komplikace.

Plíce a hrudník se jí zalily krví. Zpěvačka se začala dusit. "Kdyby se mi to stalo doma, pravděpodobně bych už tady nebyla. Nešlo o následek operace, mohlo se to stát kdykoli. V nemocnici se mi dostalo okamžité první pomoci, nastal pořádný šrumec," prozradila Patrasová.

Následovalo devět transfuzí krve, zavedli jí pod žebry dren a odváděli krev z hrudníku a plic. "Místo pěti dnů jsem šla domů po patnácti dnech," vysvětluje.

Její zdravotní stav je stabilizován. Trápí ji ale velké potíže s dechem a také hybností levé ruky. "Po operaci mě bolelo rameno a paže, nemohla jsem s rukou prakticky vůbec hýbat. Bohužel když mi praskla céva, priority byly jiné. Na JIPce jsem totiž dostávala léky, které tlumily bolest, takže to bylo lepší. Ale pak to zase přišlo k sobě a já zjistila, že si nemůžu ze stolku nic podat, nemůžu se najíst," vysvětluje. Zanedlouho ji čeká magnetická rezonance a podle výsledků se bude pokračovat s léčbou.

"Věřím, že i to dýchání se brzy zlepší. Nebudu přeci takhle sípat pořád. Lékaři i já věříme, že se to zlepší," doufá Patrasová. "Strašně bych chtěla poděkovat profíkům z vinohradské nemocnice. Byli úžasní a bez nich bych tu bez přehánění možná už nebyla," řekla Novinkám na módní přehlídce v salónu známé vizážistky a stylistky Claudie Marčekové. Bylo to vůbec poprvé od propuštění z nemocnice, co vyrazila na veřejnou akci.

Kvůli problémům s dechem zatím nemůže zpívat. "Nepopadnu dech, zpívat opravdu nezvládám. 20. března bych měla mít představení pro děti. Budu se muset šetřit, ale zvládnout to chci. Nechci děti zklamat," dodala Patrasová.