Podle čtvrtečního sdělení soudu překročil Roland S. se svým ferrari povolenou "osmdesátku" o 57 kilometrů v hodině. Kvůli rychlé jízdě se do křížku se zákonem nedostal poprvé. Soud ho označil za "dopravního chuligána", který si libuje v rychlosti. Zaplatit zatím musí polovinu pokuty. Zbytek uhradí v případě, že v příštích dvou letech spáchá další dopravní prohřešek.

Původně tohoto piráta silnic, který má v garáži pět luxusních aut, potrestal soud nižší instance v Rorschachu. Ten mu na konci roku 2007 vyměřil pokutu 90 000 franků. S ní ale muž nesouhlasil a dožadoval se zproštění trestu. Argumentoval přitom svou imunitou, neboť je prý diplomatem Guineje-Bissau. Soud ale nikde nenalezl jeho akreditaci.

Úřednice kantonálního soudu v St. Gallenu Heidi Baumannová-Beckerová dnes uvedla, že proti novému verdiktu, který padl už v listopadu, se může ještě odvolat ke švýcarskému vrchnímu soudu.

Podle curyšského bulvárního deníku Blick je tato pokuta více než dvakrát vyšší než dosavadní švýcarský rekord z roku 2008, který činil 111 000 franků (dnes přes 1,9 miliónu korun).