Letos poprvé v sedmnáctileté historii Missis soutěžil nižší počet maminek s dětmi. Na zemském finále má startovat 12 dvojic, ale i při využití všech pěti náhradnic se na pódiu ostravského hotelu představilo kvůli současné vlně chřipkové epidemie pouze 11 soutěžních párů.

Každá maminka s potomkem musela absolvovat tři soutěžní kola: tajnou disciplínu, volnou disciplínu a módní přehlídku. Zatímco v prvním kole odpovídaly maminky na dotěrné otázky porotců, ve druhé ukázaly, co si dokázaly se svým dítětem připravit. Publikum tak vidělo divadelní scénku, boxovou ukázku nebo taneční vystoupení.

Vítězka Dagmar Güttlerová (uprostřed) s dcerou Viktorkou z Šumperku. Na druhé příčce skončila Lenka Zábojníková (vlevo) s dcerou Markétou z Bystřice pod Hostýnem a třetí místo vybojovala Lubomíra Richterová se synem Erichem z Bílovce.

Vítězka Dagmar Güttlerová (uprostřed) s dcerou Viktorkou z Šumperku. Na druhé příčce skončila Lenka Zábojníková (vlevo) s dcerou Markétou z Bystřice pod Hostýnem a třetí místo vybojovala Lubomíra Richterová se synem Erichem z Bílovce.

FOTO: Pavel Karban, Právo

Za vítěznou dvojicí Dagmar a Viktorky Güttlerových skončily  Lenka Zábojníková s dcerou Markétou z Bystřice pod Hostýnem. Na třetím místě skončila Lubomíra Richterová se synem Erichem z Bílovce. Do celostátního finále se v Ostravě probojovaly také Alena a Eliška Vitáskovy z Bolatic a Veronika Šrámková se synem Dominikem z Kunovic

Ve volné disciplíně předvedly soutěžící maminky a jejich děti všelicos. Jedna z nich nacvičila s potomkem ukázku z Maryši

Ve volné disciplíně předvedly soutěžící maminky a jejich děti všelicos. Jedna z nich nacvičila s potomkem ukázku z Maryši.

FOTO: Pavel Karban, Právo

Součástí soutěže byla i tradiční dražba korunky nejsympatičtější maminky z Moravy a Slezska, ve které dal nejvíce, 30 tisíc korun, Martin Erva, zástupce ředitele tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky. Peníze z dražby posloužily dobré věci, hned namístě je dostal biskup ostravsko-opavské diecéze František Lobkovic, který z výtěžku vstupného dostal také dalších pět tisíc pro diecézní charitu. Stejnou částku pak z dobrovolného vstupného dostaly i dva dětské domovy z Ostravy a po jednom z Opavy a Karviné.

Ve volné disciplíně předvedly soutěžící maminky a jejich děti všelicos. Některá nacvičila se svým dítkem aerobicovou sestavu.

Ve volné disciplíně předvedly soutěžící maminky a jejich děti všelicos. Některá nacvičila se svým dítkem aerobicovou sestavu.

FOTO: Pavel Karban, Právo