„V současnosti většina zvířecích miláčků, která cestuje letadlem, musí být přepravována v kleci a chovají se k ní jako k zavazadlu,“ vysvětluje Dan Wiesel důvody, proč aerolinku založil. Se svou partnerkou totiž cestují po světě často a mnohdy s sebou berou i zvířata. Jenže nelíbí se jim, jak se k jejich členům rodiny letecké společnosti chovají.

„Takové zážitky jsou pro zvířata hrozivé a mohou jim způsobit vážné emocionální a fyzické postižení, dokonce i smrt. Většina majitelů rozhodně nechce své miláčky něčemu takovému vystavovat, ale neměli dosud jinou možnost,“ dodává Wiesel.

První let uskuteční aerolinka 14. července letošního roku a kočky a psi budou moci cestovat mezi New Yorkem, Washingtonem, Chicagem, Denverem a Los Angeles. Letenky pro zvířata lze zakoupit také na internetu.

Na palubu smějí pouze zvířata, ale nikoli jejich páníčkové. O chlupaté miláčky se během letu starají profesionálové, kteří dokážou zvládnout stres ze startu i přistávání a po celou dobu letu psy a kočky uklidňují a baví.