"Stalo se to dva dny po premiéře Draculy na zkoušce muzikálu Mona Lisa," přiznala sympatická tanečnice. Od té doby je Vojtková v domácím léčení, kde si pochroumanou žeberní chrupavku hojí a nabírá nové síly.

Na svého kolegu z divadla, který ji na čas vyřadil "z provozu", se Libuška nezlobí, ač první tři dny po zranění vůbec nemohla spát a budila se bolestí. To, co se stalo, mu nejen nezazlívá, ale dokonce spolutanečníka částečně obhajuje: "Tohle byla rozhodně zvedačka z kategorie náročnějších. Desetkrát se vám povede a pak už máte pocit, že ji perfektně zvládáte. Přestanete si dávat tolik pozor a pojedenácté se stane tohle."

:.Tanečnice Libuška Vojtkováfoto: Korzo

Bývalou manželku frontmana skupiny Kabát Pepy Vojtka čeká zhruba ještě týden rekonvalescence a pak se opět postaví na prkna, která znamenají svět. I přes zranění, které Libušce zabránilo na delší dobu zkoušet, o práci v Moně Lise nepřijde.

"Premiéru sice neodtančím, ale přidám se hned, jak to bude možné. Naštěstí jsou v divadle chápaví a navíc, stalo se mi to přímo na zkoušce. Ne proto, že bych někde nerozvážně blbla," svěřila se bývalá paní Vojtková a maminka malého syna Matyáše. "Do práce se už moc těším," zakončila tanečnice optimisticky.