Obrazu, který se nabídl Terrenci O´Dellovi po roztažení závěsů jednoho rána, prý nechtěl tento milovník ptáků věřit. Připomínalo to záběry z filmu, který si až moc dobře pamatoval.

„Obloha byla úplně černá a myslel jsem si, že to může odpovídat nějakému blížícímu se zemětřesení. Popsal bych to asi tak, jako kdyby se na obloze objevilo hejno šedých kobylek. Žiju tady už dvacet let a moji sousedé zde bydlí padesát let, nikdo z nás nikdy nic podobného neviděl,“ uvedl O´Dell pro britský list Metro.

Lidem se okamžitě vybavila scéna z hororu Ptáci.:. Lidem se okamžitě vybavila scéna z hororu Ptáci.foto: Profimedia

Obří hejno holubů hřivnáčů se v Kingswinfordu rozhodlo přespat. Podle odborníků ptáky do města přilákal nedostatek potravy ve volné přírodě. Ačkoli počet holubů hřivnáčů v posledních třech letech vzrostl o 665 procent, takové obří hejno zatím v Británii nikdo nepozoroval.

Shlukování ptáků je normální

„Shlukování v této části roku není nic neobvyklého, nicméně je velmi vzácné vidět tak obrovský počet najednou. Tisíc ptáků je opravdu obří hejno, někteří z nich pocházejí z kontinentu, pravděpodobně z Evropy a jiné části Skandinávie,“ uvedla ornitoložka Louise Pedersenová.

Hřivnáči žijí také v lesích a parcích Česka, přilétají na jaře a v srpnu odlétají na klimaticky příznivější zimoviště. „Skutečně to vypadá trochu jako z Hitchcockova hororu, ale jsou neškodní,“ dodala Pedersenová.