Byla to právě bouře, velký chlad a strach o život, který dovedl pár k romantickému kroku, o kterém informoval deník Daily Telegraph. Stefan a Beth se rozhodli zůstat v úzké škvíře, přímo u zhruba třísetmetrového srázu. Teploty brzy klesly pod bod mrazu a prudký vítr velmi rychle narušil teplo, které se snažili pod ochrannou pokrývkou vytvořit.

Ve strachu, že by to mohla být jejich poslední společná noc, se Stefan rozhodl o čtyři roky mladší Beth zeptat, jestli si ho vezme jeho přítelkyně za muže.

"Počasí bylo doopravdy úděsné a vítr byl tak silný, že jsme ani jeden neměli daleko k silnému podchlazení. Z ničeho nic se ke mně Stefan naklonil a řekl něco v tom smyslu jestli se nevezmeme, pokud se z té šlamastiky dostaneme živí. Bez váhání jsem řekla, že ano," zavzpomínala Beth Daviesová z městečka Hemel Hempsted, které se nachází v britském hrabství Hertforshire.

Brát se budou za rok

Při soumraku se naštěstí dvojici podařilo najít na mobilu Beth signál a zavolat a napsat její matce, která žila v takřka 900 kilometrů vzdáleném Surrey. Té se podařilo zalarmovat horskou službu a spustit pátrání, kterého se účastnila i helikoptéra královského letectva. Právě té se podařilo promrzlou dvojici v mlze objevit.

Když už byli oba v bezpečí a teple svého hotelu, Beth Stefanovi připomněla, co si v krizové chvíli řekli. "Jen jsem mu řekla něco ve smyslu: ´Tak teď bys mi asi měl dát prstýnek´ a on mi ho doopravdy dal. Svatbu si zamilovaní šťastlivci naplánovali na březen 2010.