Angličan Ian Usher emigroval do Austrálie před šesti lety, teď chce začít od začátku a prodává tak veškerý svůj majetek. A slovem veškerý myslí opravdu veškerý. Úspěšný zájemce získá koupí domu také mužovu parašutistickou výbavu, vodní lyže, televizi a všemožné další předměty. Do konce dražby zbývá momentálně šest dní.

Ve hře je nabídka v hodnotě asi 9 miliónů korun, její hodnověrnost se však zatím ověřuje. Další nabídky se pohybují okolo necelých čtyř miliónů korun.Celou dražbu ovšem provází nejasnosti, a tak není jasné, zda eBay celou dražbu nestáhne.

Čtyřiačtyřicetiletý muž dodává: "V den, kdy bude vše dohodnuto a prodáno, tak chci vyjít ze dveří s peněženkou v jedné kapse a s pasem v druhé, nic jiného s sebou mít nebudu."

K radikálnímu kroku se rozhodl Usher poté, co si uvědomil, že mu vše v jeho stávajícím životě připomíná jeho exmanželku, se kterou se rozešli po pěti letech vztahu. Detaily rozchodu ovšem muž tají a dostupné jsou jen pro ty, kteří uhradí na jeho webových stránkách menší poplatek.

V práci nastoupí zkušební dobu

Společně se vším ostatním prodává muž i svou práci a přátele. Ten, kdo si jeho "život" koupí, bude mít v ceně i představovací večer s jeho nejbližšími. Pokud bude mít zájem, bude moci také nastoupit zkušební dobu v prodejně koberců v Perthu, kde Usher pracoval.

"Když Ian přišel s tímhle nápadem, tak jsem si říkala, že to je úplně úžasné. Viděli jsme, čím si procházel po rozpadu manželství a jak byl na úplném dně," řekla spolumajitelka obchodu s koberci Joy Jonesová.

"Už se jen těším, až zamířím na letiště, nasednu do prvního letadla s volným místem a uvidím, kam mě život zavede," řekl Usher. Aukce končí 29. června.