„Na tom, co říkáte, není ani slovo pravdy,“ řekl v odpovědi na příslušný dotaz italského novináře na tiskové konferenci po setkání s příštím italským premiérem Silviem Berlusconim na Sardinii.

Vydavatel ruského listu, který zprávy uveřejnil, dnes zastavil jeho financování, i když tvrdil, že tento krok s vydanými informacemi o Putinovi nesouvisí.

Otázka Putinovi zjevně nebyla příjemná. „Vždy jsem odmítal, aby se někdo s usmrkaným nosem a svými erotickými představami míchal do soukromí druhých“, dodal. Putin podle ČTK  popřel i tvrzení, že by byl po rozvodu.

Alina Kabajevova:. Alina Kabajevovafoto: Profimedia

Rusky jsou nejkrásnější
Na téma žen se odstupující šéf Kremlu uchýlil i k dalšímu výroku, jenž vzbudil pozornost médií: „Naše ruské ženy jsou nejnadanější a nejkrásnější na světě. A jestli jim vůbec někdo může konkurovat, tak jsou to Italky,“ řekl Putin za potlesku části novinářů a v přítomnosti Berlusconiho, k němuž jej váže osobní přátelství.

„Silvio je starý přítel, chyběl mi,“ řekl ruský prezident, který Berlusconimi neopomněl blahopřát k vítězství v nedávných parlamentních volbách.

Berlusconi do vily pozval tanečníky a umělce z varieté v Římě, aby svého ruského hosta během jeho dvoudenní návštěvy pobavili. „Líbilo se mu to,“ radoval se s Putinovy odezvy mediální magnát.

Spekulace tisku o údajném sňatku s Putinem popřela i Kabajevová a také vlastník ruského bulvárního listu Moskovskij Korrespondent, politik Alexander Lebeděv, prohlásil, že považuje zmíněnou zprávu „spíš za novinářskou kachnu“. Redakci prý Lebeděv vyzval, aby se omluvila.