Rybářský člun se třemi muži na palubě narazil na útes asi 15 kilometrů od severovýchodních břehů Austrálie ve středu před svítáním. Jeden z rybářů, devětatřicetiletý Michael Williams, pak doplaval na pobřeží nedaleko Brunswick Heads - vyčerpaný, dehydrovaný a zakrvácený - zhruba půl dne po potopení lodi, informovala agentura Reuters.

"Měl hrozné řezné rány a podlitiny na nohou i na pažích, byl děsně vyčerpaný a také měl ošklivé popáleniny od slunce," popsal nedobrovolného plavce Chris Gort, který mu na pláži pomáhal.

Další rybář John Jarratt, který se rovněž zotavoval v nemocnici, prohlásil, že na oceán se už nikdy nevypraví.

Jarratt se společně s kapitánem lodi, čtyřicetiletým Charliem Pictonem, zachytili na přenosné ledničce. V noční tmě se však nakonec vzájemně ztratili z dohledu. Pátrací vrtulník nakonec našel Jarratta asi 30 hodin poté, co šla loď ke dnu.

Třetí člen posádky je zatím nezvěstný, ovšem naději na přežití měl stejnou jako Jarratt. Picton je zkušený rybář, který vody u východní Austrálie velmi dobře zná. Kromě toho je mořská hladina klidná a teplota vody je 24 stupně Celsia, což dává naději na jeho nalezení, prohlásila policie.