"Kdekoli se můžete milovat, můžete také sportovat," prohlásil státník podle agentury AP po utkání, které se hrálo z části na sněhu a z části na kamení na vrcholku nečinného vulkánu.

Na zápas na nejvyšší bolivijské hoře se prezident a jeho tým připravovali vskutku svědomitě. Ve vesničce na úpatí sopky obětovali lamu, aby měli v utkání štěstí. Stejně jako na předchozí zápas, který Morales odehrál v nadmořské výšce 5400 metrů na hoře Chacaltaya, dorazil prezident a jeho tým na "hřiště" vrtulníkem.

Na programu má bolivijský státník ještě jeden vysokohorský duel, tentokrát ve čtyřech tisících metrech. Morales protestuje proti nařízení FIFA, která rozhodla, že mezistátní utkání se nesmí hrát ve výšce nad 2500 metrů. Jihoamerické státy Kolumbie, Bolívie a Ekvádor tak přišly o možnost pořádat reprezentační zápasy v hlavních městech.

Prezident FIFA Sepp Blatter zdůvodnil zákaz tím, že utkání ve vysoké výšce ohrožují zdraví fotbalistů a týmy zvyklé na vysokohorské podmínky mají oproti soupeřům nefér výhodu.