Své postřehy zatím ověřili pouze u křečků, ale jsou s nimi velmi spokojeni. Jediným problémem je, že museli hlodavcům snížit dávky, aby zmenšili jisté dobře známé "vedlejší" účinky, které byly až dosud pro muže u viagry ty nejdůležitější.

Změna časových pásem vede u lidí i zvířat k porušení spánkového cyklu, k nespavosti, malátnosti a neschopnosti se plně soustředit. Už léta se vědci snaží najít optimální prostředek, jak těmto problémům zamezit. Patricia Agostino, Santiago Plano a Diego Golombek z Universidad Nacional de Quilmes v Buenos Aires nyní vyzkoušeli revoluční myšlenku: podávali křečkům v noci viagru a pak jim pomocí umělého světla navodili pocit, že den začíná o šest hodin dříve, přesně tak, jak je to u mezikontinentálních letů směrem na východ.

A výsledek byl velmi pozitivní - křečci nadopovaní viagrou se z následků virtuálního letu vzpamatovali dvakrát rychleji než ti, kteří viagru nedostali. Výsledky jejich studie by tedy mohly pomoci nejen cestovatelům, ale i lidem, kteří pracují na směny. Pro srovnání spánkového cyklu účinkuje dokonce nižší dávka než ta, která se používá k léčbě impotence. V každém případě jde o jeden z mála případů, kdy jsou vedlejší účinky léku vysloveně prospěšné, ať už je člověk užije z kteréhokoli důvodu.