Michaelovi Wileymu musely být ve třinácti letech po autonehodě amputovány tři končetiny. Muž se však naučil řídit i s jejich pahýly. "Je to nejlepší řidič, jakého jsem za život viděl," složil mu poklonu jeho dlouholetý známý Lee Michie, ale obratem dodal: "Je také nejhorší člověk, kterého jsem kdy potkal." Jeho slova by mohli potvrdit i floridští policisté, kteří Wileyho nikoliv poprvé v úterý marně naháněli v ulicích New Port Richey pro podezření, že jeho vůz je kradený. Muže dopadli až na druhý den. 

Muž přichází do křížku s úřady často. S policisty se v autech honil dvousetkilometrovou rychlostí již v roce 1998 a o dva roky dříve byl dokonce poslán za mříže pro napadení strážníka. O oprávnění k řízení už přišel asi dvacetkrát.

Aby se tentokrát ze svého prohřešku tak lehce nevykroutil, uvalil soudce kauci na Wileyho propuštění půl miliónu dolarů (přes deset miliónů korun). Muž je obviněn z útěku před policií a neoprávněného řízení motorového vozidla. Přitom už jej čeká jedno soudní řízení, a to ve věci přechovávání drog a porušení pravidel silničního provozu. Hrozí mu až pět let vězení. Hlavou také zaútočil na svou ženu.