Hlavní obsah
Veřejně prospěšné práce patří mezi nejvíce využívaný nástroj aktivní politiky zaměstnanosti. Foto: Profimedia.cz

Při odklízení sněhu mohou pomoci nezaměstnaní

Namrzlé chodníky, sněhové závěje či klouzající vozovky trápí v těchto chvílích řadu obcí v celé České republice. Starostové obcí, které se potýkají s přívaly sněhové nadílky, se mohou obrátit na Úřad práce ČR (ÚP ČR). Všechna jeho kontaktní pracoviště jsou podle mluvčí úřadu, Kateřiny Beránkové, připravena vyjít jim maximálně vstříc.

Veřejně prospěšné práce patří mezi nejvíce využívaný nástroj aktivní politiky zaměstnanosti. Foto: Profimedia.cz
Při odklízení sněhu mohou pomoci nezaměstnaní

„Jsme schopni zajistit zejména městům, obcím a dalším zaměstnavatelům v rámci veřejně prospěšných prací vhodné zaměstnance na odstraňování sněhu, údržbu chodníků a cest a maximálně zkrátit řízení, která s touto agendou souvisejí. Mohou nás kontaktovat emailem, telefonicky i osobně,“ upozorňuje generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

Jde především o dlouhodobě nezaměstnané

Veřejně prospěšné práce (VPP) patří mezi nejvíce využívaný nástroj aktivní politiky zaměstnanosti. Je určen pro dočasné pracovní uplatnění uchazečů o zaměstnání, především dlouhodobě nezaměstnaných, kterým ÚP ČR věnuje zvýšenou pozornost. Jedná se o pozice především v oblasti méně kvalifikovaných a pomocných prací.

Oživit pracovní návyky

Cílem tohoto nástroje politiky zaměstnanosti je umožnit především dlouhodobě nezaměstnaným uchazečům a klientům se základním vzděláním, aby si osvojili nebo oživili pracovní návyky, a tím pádem zvýšili své šance na získání zaměstnání na volném trhu práce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků