Na mládež z dětských domovů čekalo v rámci programu kariérní poradenství, workshopy, exkurze do firem a organizací, stínování vybrané profese a simulace reálných pracovních pohovorů. Právě tito lidé patří na trhu práce k nejohroženějším skupinám.

Umístění do zaměstnání

V rámci 9. kola vzdělávacího programu navštívily děti řadu společností, například Sklárny Moser, hotely Imperial a Pupp v Karlových Varech, rovněž DHL v Chebu, kam se podařilo jednoho chlapce umístit do zaměstnání.

Dále pro ně byly zorganizovány takzvané Career Days, kdy děti přijely na tři dny do Prahy, kde se zúčastnily bohatého programu v podobě exkurzí a stínování, mimo jiné v rádiu Evropa 2, na Žižkovském vysílači, v Autocentru FEMAT Radotín nebo v hotelu ze sítě AccorHotels. S dětmi se sešel známý kuchař Zdeněk Pohlreich, který dal budoucím kuchařům pár cenných rad a doporučení.

Certifikát zaštiťuje OSN ČR

„Jsme rádi, že jsme díky finanční podpoře našich partnerů mohli pomoci s hledáním vhodné kariéry i dětem z Karlovarského kraje, kde bývá vyšší nezaměstnanost. Doufáme, že díky našemu programu budou mít lepší a snadnější start do běžného života,“ uvedla Linda Hurdová, ředitelka organizace Nadání a dovednosti.

S devátým kolem programu Rozhled se děti rozloučily na bowlingovém turnaji. Certifikáty o absolvování vzdělávacího programu, které obdržely, zaštítila OSN Česká republika.