Výsledky analýzy ukázaly, že více než polovina (53 %) agenturou doporučených kandidátů v oboru informačních a komunikačních technologií (ICT) spolupracuje s klientem déle než 4 roky, hranici 3 let pak překoná 71 % z nich.

Kandidáti jsou pro zaměstnavatele přínosem

„Vezmeme-li v úvahu, že do těchto čísel se promítá i období tzv. ekonomické krize v roce 2010 a že se jedná o vysoce kvalifikované pracovníky, kteří disponují velmi poptávanými profesními zkušenostmi, můžeme být s těmito výsledky rozhodně spokojeni. Na obsazované pozice vybíráme vhodné kandidáty, kteří jsou pro naše klienty dlouhodobým přínosem a vyplácející se investicí,“ konstatoval Lukáš Dočkal, řídící partner společnosti Advanced Search Technology.

Roztočí se platové spirála

V oblasti ICT jsme přitom svědky velmi výrazně stupňující se převahu poptávky před nabídkou. Počet volných pozic a náborové plány společností rostou, některé budou mít nejspíše problém své současné zaměstnance udržet, zatímco pro jiné to bude znamenat nutnost navýšit své náborové rozpočty. „Zejména v případě velmi zkušených programátorů se roztáčí platová spirála, kdy, byť jsou řadovými zaměstnanci, jejich příjmy jsou dnes často vyšší než příjmy managementu v jiných oborech,“ připomíná Dočkal.

Odcházejí kvůli nenaplněným představám či penězům

Průzkum společnosti Advanced Search Technology také identifikoval na základě získaných dat od kandidátů a klientů nejčastější příčiny vedoucí k ukončení vzájemné spolupráce.

V 90 % případů vede k ukončení spolupráce se zaměstnavatelem rozhodnutí zaměstnance. Hlavními důvody jsou nevyhovující pracovní náplň (nenaplnění představ) nebo finanční podmínky spolupráce. A to především v souvislosti s objevující se alternativou jiné pracovní nabídky.