Potvrdil to dubnový průzkum mezi studenty převážně ekonomických vysokých škol z 23 zemí včetně České republiky, kteří se zúčastnili mezinárodního finále soutěže KPMG International Case Competition v brazilském São Paulu.

Nespokojí se s jednou firmou

Pouze 21 procent studentů očekává, že během celé své kariéry budou pracovat pouze pro jedinou společnost. Naopak 35 procent považuje tuto možnost za zcela nepravděpodobnou a jednadevadesát procent dotázaných předpokládá, že bude v průběhu své kariéry pracovat minimálně ve třech až čtyřech různých státech světa.

Téměř všichni studenti (92 procent) uvedli, že by budování jejich úspěšné kariéry prospělo, pokud by nastoupili k zaměstnavateli s mezinárodní působností.

Ochota stěhovat se za prací klesá s věkem

Čtyřiaosmdesát procent respondentů také uvedlo, že by se za ideální prací klidně odstěhovali do zahraničí. Přitom z výsledků průzkumu Dojíždění za prací, který realizovala KPMG v roce 2013, vyplývá, že za pracovní nabídkou by se do zahraničí odstěhovalo jen 48 procent Čechů s vysokoškolským diplomem. Ochota Čechů stěhovat se za prací navíc prokazatelně klesá s rostoucím věkem.