Vyplývá to ze statistik cestovní kanceláře, která jazykové pobyty pořádá od 90. let.

Ženy láká slunce a móda

"Ženy se často učí cizí řeč kvůli kultuře, která je s daným cizím jazykem spojená. Francouzština, italština a španělština mají přitažlivou kulturu, kvalitní módu a zajímavou kuchyni. Navíc jde o země, které jsou pro ženy atraktivní slunečným počasím," uvedl odborník na jazykové pobyty v zahraničí Karel Klusák.

Dodal, že například na kurzech francouzštiny tvoří ženy 75 procent účastnic, u italštiny a španělštiny pak 70 procent.

Muži preferují divokou přírodu a hokej

Ženy prý za výukou jezdí častěji do teplých exotických států jako Mexiko, Guatemala nebo Maroko. Muži naopak dávají přednost Kanadě, podle Klusáka je láká divoká příroda a hokej.

Největší zájem je ale stále o studium angličtiny, zde dominují Velká Británie a Malta. Malta prý ale v poslední době ztrácí na oblibě kvůli dražším letenkám a horšímu dopravnímu spojení.

Účastníci kurzů se dělí i podle věku

Organizátoři jazykových zájezdů už také pořádají kurzy podle věkového zaměření studentů. Čtyřicátníci se totiž nechtějí ocitnout ve třídě plné náctiletých žáků a naopak.

Zatímco mladí do dvaceti let prý nejčastěji jezdí na prázdninové výukové pobyty, při nichž bydlí třeba v hostitelské rodině a studium a volný čas mají poměrně přesně naplánované, studenti nad 50 let si cestou spíš plní své sny a výuku jazyků kombinují s cestováním.