Proto jsou tato centra kvalitním a pestrým startem kariéry pro absolventy vysokých škol. Navíc v době ekonomického poklesu, kdy je uplatnění absolventů stále komplikovanější. Zaznělo to na konferenci Centra sdílených služeb, kterou v Brně zorganizovala společnost Process Solutions ve spolupráci s Aiesec Brno a ACCA. Akce se konala v prostorách Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Dynamické odvětví

Finanční centra sdílených služeb jsou v současnosti velmi dynamickým odvětvím a také významným zaměstnavatelem právě v brněnském regionu. Proděkanka Danuše Nerudová proto zdůraznila důležitost spolupráce univerzity a zaměstnavatelů v regionu. Doporučení zaměstnavatelů je podle ní nutné zohlednit ve studijních programech univerzit.
Všechna brněnská centra zdůraznila požadavek aktivní znalosti angličtiny a dalšího evropského jazyka.

Do vedoucí pozice se musí vypracovat

„Absolvent vysoké školy nezačíná na manažerské pozici, ale právě v centru sdílených služeb má možnost dle svých schopností a dovedností svoji kariéru nastartovat a do 2-3 let se na tuto pozici vypracovat,“ uvedl Petter Frissel ze společnosti Dixons Retail.

Centra kladou veliký důraz na rozvoj svých zaměstnanců a investují nejen do školení tzv. měkkých dovedností, ale i do rozvoje schopností vést lidi.
Jak uvedl Pavel Šustek ze společnosti Edwards, je důležité mít kompetentní zaměstnance s relevantními znalostmi, což umožňují právě profesní kvalifikace, jako je ACCA (organizace sdružující profesní účetní).