Vložit svůj životopis do nové sdílené databáze nebude pro uchazeče o práci nijak těžké. Na obou pracovních serverech je viditelný odkaz pro vytvoření životopisu, pod kterým je uložen elektronický vzor. Ten při vyplňování postupně sčítá uchazeči získané body dle míry vložených informací a na konci přehledně ukazuje skóre. Dosažené procento vyplněných údajů  (maximálně 100 procent) je opět informací pro hledající firmu, který ze životopisů je hodnotný a úplný.

Všechny životopisy v databázi obou serverů procházejí navíc ruční kontrolou a administrátoři všechny nedostatečně vyplněné životopisy vracejí uchazečům s žádostí o doplnění. Podobně se sleduje také aktualizace poptávky a v případě nalezení práce přestává být uchazeč v databázi životopisů zveřejňován.

Nové partnerství propojilo databáze

Spráce.czSprávnýkrok.cz propojily své nabídky životopisů uchazečů o práci v rámci nového partnerství.

„V  blízké budoucnosti máme ambici vybudovat největší databázi životopisů v České republice za pomoci partnerů jako je Seznam.cz“, komentuje spolupráci předseda představenstva společnosti Atobo a.s., která provozuje portál Spravnykrok.cz, pan Pavel Pola.

„Rádi bychom nabídli uchazečům o zaměstnání kvalitní nástroj, díky kterému je rychle osloví jejich budoucí zaměstnavatelé,“ říká David Svatoš, manažer služby Spráce na Seznamu. „K tomu potřebujeme kvalitní portfolio životopisů na jednom místě,“ dodává.